Na vrtu domek, velik je za škrata, a kje so okna in kje vrata? Kmalu gosti prvi so prispeli, pisani in črni lačni, a veseli. Ptice s kljunčki hitro zobajo semena, domek opazujem, učim se njihova imena. Kateri domek je to? (ptičja hišica)

Če ste uganili uganko, potem veste, kako smo bili zaposleni najmlajši v enoti Ciciban.

Ker ptičke pozimi zebe in so lačni, smo jim naredili ptičje hišice, ki smo jih obesili na drevesa pred vrtcem. S semeni smo se igrali igro presipavanja in polnjenja. Poskrbeli smo tudi za ptičke na igrišču in nasuli smo jim semena v ptičjo hišico. Skozi okno smo lahko tako opazovali ptičke, ki so prišli na gostijo. Odpravili smo se tudi na sprehod in poslušali ptičje ščebetanje. Preizkusili smo se tudi kot pevci ob spremljavi Vanese na klaviaturah in zarajali ob pesmici Pleši, pleši črni kos.

Petra in Vanesa

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost