Spoštovani starši!

Skladno z okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport z dne 27.10.2020, vas obveščamo, da boste starši, katerih otroci od 1. oktobra 2020 ne obiskujejo vrtca zaradi odrejene karantene,  za dneve odsotnosti otroka iz vrtca oproščeni plačila za vrtec.  Prav tako boste oproščeni plačila za čas, ko so vrtci zaprti (od 26.10.2020) če ste si varstvo organizirali sami in je otrok ostal doma.

Kot veste, se je v zadnjih mesecih plačilni rok zamaknil na 60 dni. Z zadnjo okrožnico pa je ponovno prišlo do spremembe in sicer, ne glede na 82. člen ZIUZEOP se plačilni rok 60 dni ne uporabi v primeru, ko dolžnik ni gospodarski subjekt iz prvega odstavka 6. člena ZPreZP-1. Iz tega sledi, da za vrtce, šole in zavode ne velja več 60 dnevni plačilni rok, kadar je dolžnik fizična oseba (starši…). V praksi to žal pomeni, da bosta v novembru zapadla v plačilo kar dva računa in sicer 18.11.2020 za mesec oktober in 30.11.2020 za mesec september.

V kolikor imate kakšna vprašanja ali dileme nam lahko pišete na oskrbnine-vng@guest.arnes.si.

V primeru, da pride do sprememb in prejmemo drugačna, navodila, vas bomo pravočasno obvestili.

Hvala za razumevanje in ostanite zdravi.

Računovodstvo vrtca

(Skupno 246 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost