Spoštovani starši,

Vlada RS je s sklepom št. 18100-22/2020/1 z dne 29. 4. 2020, sprejela Okvirni načrt sproščanja omejitvenih ukrepov, s katerim  od 18. 5. 2020 dalje  postopoma odpirajo vrtce in šole.

PREDVIDEN datum odprtja vrtca je ponedeljek, 18.5.2020. Sklep o ponovnem odprtju bo vlada potrdila v sredo, 13.5. ali četrtek, 14.5.2020.

Glede na navodila Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ), da mora vrtec do srede, 13. 5. 2020 sporočiti podatke o številu otrok, ki jih bodo starši z 18. 5. 2020 vključili v vrtec, vas pozivamo, da svojim vzgojiteljicam do torka, 12. 5. 2020 do 12. ure sporočite, ali bo vaš otrok vključen v vrtec od 18.5. do 22.5. in 25.5. do 29. 5. 2020. To naredite na priloženi izjavi (priloga 1), ki jo oddate preko e-asistenta vzgojiteljici ali v poštni nabiralnik na upravi Vrtca Nova Gorica.

Naprošamo, da priloženo izjavo podpišejo, le tisti starši, ki potrebujejo varstvo in bodo otroka pripeljali.

V primeru, da otroka ne nameravate vključiti v vrtec z dnem, 18.05.2020, temveč kasneje, izjavo vseeno izpolnite in napišite želeni datum vrnitve otroka v vrtec.

Pri vaši odločitvi naj vas spremlja skrbna odgovornost. Prav tako se pričakuje, da v vrtec pripeljete le zdrave otroke, ki niso bili v stiku z obolelimi osebami ali nimajo kakšnih drugih bolezni (podpisano izjavo staršev – priloga 2 oddate preko e-asistenta vzgojiteljici).

Na osnovi zbranih podatkov bomo lahko organizirali delo, ki bo v skladu z določili  MIZŠ in NIJZ.

Staršem otrok, ki v jeseni odhajajo v šolo, in želijo otroke izpisati, prosimo, da izpolnjene in podpisane izjave (priloga 3) vrnete najkasneje 15 dni pred izpisom po e-pošti vrtec-nova.gorica@guest.arnes.si ali kar v nabiralnik na upravi Vrtca Nova Gorica. Datum izpisa je vaša izbira.

S strani Ministrstva za zdravje (razširjen strokovni kolegij za pediatrijo) smo prejeli seznam različnih obolenj, ki jih imajo otroci in bi potrebovali posebno zaščito in prilagoditev, v kolikor bi se starši odločili za obiskovanje vrtca (priloga 4).

Glede na to, da bodo skupine otrok bistveno normativno zmanjšane (8 otrok v oddelkih 1-3 let oziroma 10 otrok v oddelkih 3 do 6 let), vas naprošam, da razmislite o nujnosti vključitve otroka v vrtec. Vsekakor nobenemu od vas ne želimo onemogočiti ponovne vrnitve.

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)